Leerlingen en leraren op het Joodsch Lyceum, Fisherstraat 135, 1941-1943 Herdenking 80 jaar

                                                         
                                                                  Namen met een gezicht
                                                             Slotakkoord der kinderjaren,
                                         Herinneringen aan het Joodsch Lyceum Fisherstraat,
                                           Den Haag 1941-1943
  
van auteur Wally de Lang 
                                           (zie onderaan deze pagina bijlage pdf bestand samenvatting opgesteld door leerkracht D. van Duijn)
https://www.joodsmonument.nl/nl/page/381945/joods-lyceum-den-haag

https://www.joodslyceum.nl/

https://www.omroepwest.nl/nieuws/2512511/leerlingen-herdenken-179-omgekomen-scholieren-joods-lyceum-den-haag

https://www.joodsmonument.nl/nl/page/678395/freddie-da-silva-leraar-en-redder

Lesmateriaal groep 8/VO: http://ellisenbernie.nl/les-5-deportaties-2/ (zie Barend Spier, HDS Klas 3)
https://www.haagshistorischmuseum.nl/nl/plan-your-visit/met-een-klas/voortgezet-onderwijs/dsg_joodsebuurt_a4_z_defw.pdf

"De laatste Getuigen"
documentaire over Joodse buurten Den Haag: https://www.youtube.com/watch?v=WxG_TIoAOP0

Joseph Teixeira de Mattos, rector in oorlogstijd: https://www.socialiter.nl/historie/joodslyceum.html

Leerlingen 
Cursusjaar 1941-1942 - rector A. Bartels
HBS Klas 1A (26 leerlingen van wie 13 overleefden, 3 onbekend, 10 overleden)
Overleefden: Jopie Blitz (Leiden); Harvey Cohen; Betty van Dam; Ralph van Furth; Juultje Gabriëls; Jettie Goudsmit (Oegstgeest) Jet Isaac; Hannie Kaufmann; Alex Krammer; Anita Meijer; Anneke Neukircher; Bela van Praagh; Frank E van Raalte
Onbekend: Jacob van der Heijm (Voorburg); Adolf Perlmutter; Feiga Stern
Overleden:
Louis Carol Boeken, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144407/louis-carol-boeken
Selma Fredy van Esso, 13 jaar Selma Fredy van Esso (joodsmonument.nl)
Jozef Gazan, 14 jaar Jozef Gazan (joodsmonument.nl)
Joël Hamme, 13 jaar Joël Hamme (joodsmonument.nl) / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Jo%C3%ABl-Hamme/01/94328?lang=nl / https://www.joodserfgoeddenhaag.nl/familie-hamme-ze-leven-niet-meer-maar-bestaan-wel/ Joël Hamme werd in juni 1943 met het zogenoemde kindertransport uit Vught via Westerbork op transport gesteld naar Sobibor. Hij bereikte de leeftijd van 13 jaar. J. de Moei, Joodse kinderen in het kamp Vught (Vught 1999) 37
Josephine Hertz, 14 jaar Josephine Hertz (joodsmonument.nl) Ine Hertz (Leiden) / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/josephine-hertz/47/12737691
Friedrich Jamenfeld, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143397/friedrich-jamenfeld / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Friedrich-Jamenfeld/01/51750
Sylvia Kohn, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143010/sylvia-kohn / http://ellisenbernie.nl/les-5-deportaties-2/ (Joods weeshuis op transport)
Eduard Nico Leverpoll, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149437/eduard-nico-leverpoll / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Eduard-Nico-Leverpoll/27/86014
Louis Michel Simon Levin, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143316/louis-michel-simon-levin / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Louis-Michel-Simon-Levin/01/14835
Louis Polak, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/139568/louis-polak

HBS Klas 1B (22 leerlingen inclusief leerlingen HDS Klas 1 van wie 6 overleefden, 16 overleden)
Overleefden: George H Cassuto; Jetty van Geldere; Selma Grajower; Eva Betsy Koekkoek; Bernard Matz (Dov); Meta van der Reis
Overleden:
Hans Julius Ainstein, 13 jaar Hans Julius Ainstein (joodsmonument.nl)
Rachel Lina Blok, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/120877/rachel-lina-blok / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Rachel-Lina-Blok/27/42640
Abraham Henri Doodewaard, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/46131/abraham-henri-doodewaard / https://www.joodserfgoedrotterdam.nl/rika-wilhelmina-godschalk/
Herbert Fink, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143425/herbert-fink / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Herbert-Fink/27/57911
Henriëtte Fuldauer (Jetty), 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147680/henri%C3%ABtte-fuldauer (Jetty Fuldauer)
Isidora Davuda Fuldauer, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147678/isidora-davida-fuldauer
Sellij Fuldauer, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147682/sellij-fuldauer / http://genealogie-raamsdonk.nl/family.php?database=humo_&id=F12410
Hertog Hein Izak van Gelder, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148224/hertog-hein-izak-van-gelder / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Hertog-Hein-Izak-Gelder/27/61595
Aron Huisman, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144638/aron-huisman / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Aron-Huisman/27/72817
Nanny de Jong, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148318/nanny-de-jong / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Nanny-de-Jong/02/72035?lang=en
Simon Lelie, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141428/simon-lelie
Joseph Neuwit, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149009/joseph-neuwit / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Joseph-Neuwit/27/95695
Hendrica Polak, 12 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148260/hendrica-polak / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Hendrica-Polak/27/100610
Nathan Polak, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147526/nathan-polak
Hans Peter Schott, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/95208/hans-peter-schott
Jacqueline van Straaten, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144276/jacqueline-van-straaten

HBS Klas 2A
 
(26 leerlingen van wie 11 overleefden, 2 onbekend, 13 overleden)
Overleefden: Levie Bartels (Tiel); Julia Frankenhuis; Louis Gerard Fransman; Noortje Frenkel; Gaja Grajower; Ralph Italie; Berty Kaufmann (Betty); Flora Mendels; Herman Mozes; Harry Nihom; Rolf Stein
Onbekend: Siegfried Hase; F Levie
Overleden:
Henriëtte Rosetta Elion, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147201/henri%C3%ABtte-rosetta-elion / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Rosetta-Henriette-Elion/01/15619
Walter Kan, 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141101/walter-kan / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Walter-Kan/27/143173
Bertha Fanny Keyzer, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/656256/bertha-fanny-keyzer
Josef Koopman, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144301/josef-koopman
Donald Lakmaker, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144861/donald-lakmaker / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Donald-Lakmaker/01/8874
Heinrich Maijer Laufer, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145298/heinrich-maijer-laufer (Heinz Laufer)
Siegfried Lievendag, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141122/siegfried-lievendag
Suzanna Maarsen, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145721/suzanna-maarsen
Max Jacques Adolf Spetter, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141307/max-jacques-adolf-spetter / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Max-Jacques-Adolf-Spetter/27/114910
Harry Splitter, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141593/harry-splitter / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Harry-Splitter/01/53074
Gerta Weiniger, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148888/gerta-weiniger
Sonja Taub, datum/plaats overlijden onbekend https://www.joodsmonument.nl/nl/page/128221/sonja-taub / https://www.erasmiaans.nl/2021/01/10/sonja-taub/ (uitgebreid verhaal: ...[Sonja komt om in Auschwitz op 4 september 1944. Haar moeder in november 1944. Hun overlijden is niet vastgelegd in de Duitse administratie. Dat kan betekenen dat ze niet in de gaskamers zijn omgekomen. Vader Taub sterft rond 24 januari 1945 tijdens de dodenmars van Auschwitz naar Buchenwald.]
Mogelijk zat Louis Jacob Oostra uit Noordwijk vanaf januari 1942 in deze klas
 Louis Jacob Oostra, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/129496/louis-jacob-oostra

HBS Klas 2B (22 leerlingen van wie 3 overleefden, 1 onbekend, 18 overleden)
Overleefden: Rachel Awerbach (Kelly); Helena van Leeven; Nelly Pajgin
Onbekend: R Bergmann 
Overleden:
Salomon Asser, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145690/salomon-asser (Hofwijckplein 81 - [blz ...]) / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Salomon-Asser/27/37070
Maurice Bobbe, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142541/maurice-bobbe
Michel Goudsmit, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145652/michel-goudsmit
Benjamin Henri Goudstikker, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147723/benjamin-henri-goudstikker
Marco Grimberg, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143325/marco-grimberg / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Marco-Grimberg/01/62649
Jacob Katan,18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141471/jacob-katan
Edith de Haas, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147176/edith-de-haas / https://www.stolpersteine-hamburg.de/en.php?MAIN_ID=7&BIO_ID=2719 (biografie in het Engels familie De Haas)
Leo Lunsky, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143211/leo-lunsky / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Leo-Lunsky/27/89429
Harry Meinbach, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/140800/harry-meinbach
Serina Mozes, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147771/serina-mozes / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Serina-Mozes/01/7945
Ruth Nosek 9 november 1942, Auschwitz, leeftijd ? (vooralsnog geen gegevens gevonden)
Gerzon Oberstein, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144689/gerzon-oberstein / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Gerzon-Oberstein/27/96587
Leo Izaak Stork, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148665/leo-izaak-stork
Jacob Snoek, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143433/jacob-snoek / https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148665/leo-izaak-stork
Sidney John Waisvisz, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/120862/sidney-john-waisvisz
Max Winkel 30 september 1942, Auschwitz (vooralsnog geen gegevens gevonden)
Siegfried Izak de Wilde, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141462/siegfried-izak-de-wilde
Jozef Wolf (Joop) 31 maart 1944, Midden Europa (vooralsnog geen gegevens gevonden)

HBS Klas 3 (30 leerlingen van wie 15 overleefden, 3 onbekend, 12  overleden)
Overleefden: Ernestine van Baaren (Ernie); Israel Barsam; Jacob Berkelouw (Cor); Ellen Cohen; Bram Iwan Cohen Paraira; Abraham J. Finkel; Sara Selma Finkel; Cilly Kanner; Paul M. Klausner; Bennie Meijer (Leiden); Carla Meijer; Rosalie van Praagh; Julius Schächter; Harry Soesman; Samuel W. Vos
Onbekend: Rene Arnold Katz; Mary A. Spanjer; Helena Swaan (Leny)
Overleden:
Michel Abrahams, 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/146156/michel-abrahams / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Michel-Abrahams/01/29211
Joseph Barend de Beer, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/128570/joseph-barend-de-beer / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Joseph-Barend-Beer/27/38938
Barend Bobbe, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/140709/barend-bobbe / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Barend-Bobbe/01/23731
Jacques Herman Boeken, 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144409/jacques-herman-boeken
Herman Davey Cohen, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/140929/herman-davey-cohen
Heinz Gobas, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/139816/heinz-gobas
Isaac le Grand, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143131/isaac-le-grand / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Isaac-Grand/27/65146 (lijst Vught - in behandeling)
Eduard Isaac Jas, 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144211/eduard-isaac-jas / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Eduard-Isaac-Jas/01/99470
Hans Löwenstern, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149415/hans-lowenstern / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Hans-L%C3%B6wenstern/27/89314
Leon Moses Poons, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148572/leon-moses-poons
Louise Ada van Praag, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141431/louise-ada-van-praag 
Nathan Rosenbaum, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142796/nathan-rosenbaum / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Nathan-Rosenbaum/01/6851

HBS Klas 4A (10 leerlingen van wie 4 overleefden, 6 overleden)
Overleefden: Polly Hertz; Edith Magnus; Liny Pajgin; Robert E. Polak
Overleden:
Anna Halper, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143344/anna-halper / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Anna-Halper/01/6258
Jaak Penha (Jacques), 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/140587/jaak-penha
Joseph Rapaport, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/146393/joseph-rapaport
Johnny van der Sluis, 20 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/131319/johnny-van-der-sluis / https://www.leiden4045.nl/sluis-johnny-van-der/ (zijn verhaal over onderduiking in België) / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Johnny-van-der-Sluis/01/60769
Rachel Spiero, 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/219849/rachel-spiero / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Rachel-Spiero/02/146024
Joseph Winkel, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144037/joseph-winkel

HBS Klas 4B (13 leerlingen van wie 7 overleefden, 1 onbekend, 5 overleden)
Overleefden: Roosje Blitz (Leiden); Norbert Buchsbaum; Arnold Cats; Anna Julia Cohen de Boer (Annie); Bob Ephraim; Bram Arthur Hartog; Leonard R. Hooremans (Rudolf)
Onbekend: Harry Blok (Apeldoorn)
Overleden:
Samuel Abraham Cohen, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144444/samuel-abraham-cohen (foto van een schaatsuitje Joodsch Lyceum) / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Samuel-Abraham-Cohen/01/21803
Bloemina Gazan, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145711/bloemina-gazan / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Bloemina-Gazan/01/83124
Johan Meyer van Gelderen, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142463/johan-meyer-van-gelderen / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Johan-Meyer-Gelderen/27/62147
Salomon Hamme, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148353/salomon-hamme / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Salomon-Hamme/01/84327?lang=nl /https://www.joodserfgoeddenhaag.nl/familie-hamme-ze-leven-niet-meer-maar-bestaan-wel/
Elie Keijl, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148421/elie-keijl / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Elie-Keijl/02/77421
Leopold F. Boasson zat mogelijk ook in de Klas 4B (vooralsnog geen gegevens)

HBS Klas 5A (15 leerlingen van wie 6 overleefden, 1 onbekend, 8 overleden)
Overleefden: Rachel Barsam; Hanna Keizer; Marcelle Klein (Mady); Herman Menco (Winterswijk); Sonja van Straaten; Paula L. Wolff
Onbekend: Alfred L. Witsenhuysen (levie)
Overleden:
Sulamith Ismann, 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/146453/sulamith-ismann
Betty Judith Haagens, 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144415/betty-judith-haagens
Rose Sjifra van Leeuwen, 19 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142165/rose-sjifra-van-leeuwen / https://www.openjoodsehuizen.nl/nl/page/1277/joods-lyceum-den-haag / https://www.sjoa-drenthe.nl/humogen/family.php?id=F22856&main_person=I49688
Ezra Salomon Levisson, 19 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149305/ezra-salomon-levisson / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Ezra-Salomon-Levisson/01/85145
Paul Löwy, 19 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143595/paul-l%C3%B6wy https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Paul-L%C3%B6wy/01/44154 / https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143595/paul-l%C3%B6wy
Mozes Sealtiel, 19 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142853/mozes-sealtiel / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Mozes-Sealtiel/01/56836
Jacob Hans van Straaten, 19 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144278/jacob-hans-van-straaten / https://oorlogsgravenstichting.nl/personen/149315/jacob-hans-van-straaten (Joop van Straaten - Dalton Den Haag)
Renee Marie de Vries, 19 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142199/renee-marie-de-vries / https://www.openjoodsehuizen.nl/nl/page/1277/joods-lyceum-den-haag

HBS Klas 5B (10 leerlingen van wie 5 overleefden, 5 overleden)
Overleefden: Edith van Hessen* ; Klara van Leeven; Henriette van Leeven; Rolf Nihom** ; Hannie Simons
 * Edith van Hessen https://archief.ntr.nl/deoorlog/page/personen/780054/Edith+van+Hessen.html
** Rolf Nihom (overleed 3 april 2015): https://www.joodsmonument.nl/nl/page/675605/altijd-werk
https://www.joodserfgoeddenhaag.nl/rolf-nihom-winterswijk-25-12-1924-den-haag-3-4-2015/
https://www.joodslyceum.nl/interview.html
https://www.stichtinglechaim.nl/onderzoek-rolf-nihom/
https://www.openjoodsehuizen.nl/nl/page/1942/09-maastrichtschestraat-92-scheveningen
https://historiek.net/spion-karel-nihom-pleegde-zelfmoord-tijdens-meidagen-1940/149043/
http://www.werkgroeplvdo.com/whzag/persoon/251/
[korte opname van Rolf Nihom over zijn vader https://www.joodsmonument.nl/nl/page/123295/karel-nihom, bezoek aan Paul Krugerschool - https://www.youtube.com/watch?v=Q0SMEnlkPm0]

Overleden:
Eliazar Andries davidson, 21 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/120868/eliazar-andries-davidson / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Eliazar-Andries-Davidson/27/53164
Jacob Hartz, 20 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/131981/jacob-hartz (Jaap Härtz)
Louis Krammer, 20 jaar https://www.joodsmonument.nl/en/page/148341/louis-krammerhttps://oorlogsgravenstichting.nl/personen/84592/louis-krammer (zijn verhaal!)
Levie van Leeuwen, 22 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/120653/levie-van-leeuwen / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/levie-v.leeuwen/47/12766073
Rosina Maarsen, 19 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145723/rosina-maarsen

Gymnasium Klas III (6 leerlingen van wie 4 overleefden, 2 overleden)
Overleefden: Hanny Anholt; Gisela J. Schneider (Gidi); Judith Simons; Margot Weijl
Overleden:
Adolf Herman Besthof, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/146739/adolf-herman-besthof / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Adolf-Herman-Besthof/02/11278
Annechiena Hendrika van Esso, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149266/annechiena-hendrika-van-esso / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/annechiena-van-esso/47/12717901

Gymnasium Klas IV (8 leerlingen van wie 1 overleefde, 2 onbekend, 5 overleden
Overleefde: Gaby Fontijn
Onbekend: Lion Polak; Joseph Vos (15 jaar) deze naam komt ook voor in het boek van Janneke de Moei, Joodse kinderen in het kamp Vught. Echter het is niet zeker of dit dezelfde persoon betreft: https://www.joodsmonument.nl/nl/page/173333/joseph-vos )
Overleden:
Louise Bertha Bargeboer, 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142144/louise-bertha-bargeboer  
Dollij Hertz, 17 jaar https://westerborkportretten.nl/westerborkportretten/dolly-hertz / https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149110/dollij-hertz
Donald Frederik Keizer, 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141050/donald-frederik-keizer / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Donald-Frederik-Keizer/01/6874
Philip Maurits Herman Polak, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/29723/philip-maurits-herman-polak (Pim)
Jesaja Wang, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148850/jesaja-wang

Gymnasium Klas V - alpha (5 leerlingen van wie 1 overleefde, 4 overleden
Overleefde: Ernst Singer
Overleden:
Alice Elizabeth Cohen, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/140931/alice-elizabeth-cohen / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Alice-Elizabeth-Cohen/01/43491
Max Cosman, 19 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/139883/max-cosman
Henriëtte Maarsen, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145724/henriette-maarsen / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Henriette-Maarsen/27/89618 / https://www.herdenkingleiden.nl/weeshuis/namenpagina-weeshuis/jet-maarssen/
Meijer Jacob Simons, 18 jaar https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Meijer-Jacob-Simons/27/112371 / https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142132/meijer-jacob-simons

Gymnasium Klas V - bèta (2 leerlingen, 1 overleefde, 1 overleden
Overleefde: Mary Thalheimer
Overleden:
Julius Leo Helfer, 19 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142018/julius-leo-helfer / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Julius-Leo-Helfer/27/69865

Gymnasium Klas VI - alpha (3 leerlingen van wie 2 overleefden, 1 overleden)
Overleefden: Elizabeth C. Schneider (Connie); Clara Spanjaard
Overleden:
Salomon Blits, 20 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/139979/salomon-blits

Gymnasium Klas VI - bèta (1 leerling wie overleefde)
Louis Henri Levie

Handelsdagschool (HDS)
HDS Klas 1: leerlingen van HDS Klas 1 waren opgenomen in Klas 1B van de HBS 

HDS Klas 2 (13 leerlingen van wie 1 overleefde, 12 overleden)
Overleefde: Leiser Engelman(n)
Overleden:
Salomon Cohen - 31 maart 1944 Auschwitz (vooralsnog geen gegevens)
Marianna Danser, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/en/page/141810/marianna-danser / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Marianna-Danser/02/31823
Joseph Gobets - 30 september 1942 Auschwitz (vooralsnog geen gegevens)
Esther Gottlob, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142738/ester-gottlob / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Ester-Gottlob/01/71264
Bertha Jäger, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148621/berta-jager / https://www.openarch.nl/hga:FA8B3031-BEA3-4B7C-A9F6-168A56D789D9/nl
Abraham Jeret, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149152/abraham-jeret
Annette Katan, 18 jaar
https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143328/annette-katan (overlijdensdatum ?) / https://www.groningen4045.nl/75-verhalen/de-haarlok-van-annette-katan / https://www.tracesofwar.nl/sights/103596/Haarlok-Annette-Katan.htm (haar verhaal) / https://www.4en5mei.nl/oorlogsmonumenten/zoeken/3978/zeerijp-gedenksteen-voor-annette-katan / https://dvhn.nl/groningen/De-Joodse-Annette-zat-ondergedoken-op-de-kleine-boerderij-van-de-familie-Bosker-in-Zeerijp.-Arie-Bosker-87-was-bij-haar-toen-ze-kort-na-haar-zeventiende-verjaardag-werd-verraden-27621690.html
De Schaduw, korte documentaire over het leven van het ondergedoken meisje Annette Katan https://www.youtube.com/watch?v=a9AXJfbrgJU
Olga Lauer, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/en/page/145250/olga-lauer#intro
Isidor Karel Moses, leeftijd 17 jaar https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Isidor-Karel-Moses/02/106628
Clara Polak, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142501/clara-polak
Jacques Vieijra, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/32699/jacques-vieijra
Joseph Wolff, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147134/joseph-wolff https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Joseph-Wolff/27/130244

HDS Klas 3 (18 leerlingen van wie 2 overleefden, 16 overleden)
Overleefden: Erwin Ainstein; Hans Gabriëls
Overleden:
Jacob van Creveld, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148373/jacob-van-creveld / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Jacob-van-Creveld/01/62871
Joseph Henri Feijten, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141578/joseph-henri-feijten https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Joseph-Henri-Feijten/01/39278
Mozes Wolf Flinker, 18 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148117/mozes-wolf-flinker / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Mozes-Wolf-Flinker/48/1808
Bernard David Gosschalk, 16 jaar https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Bernard-David-Gosschalk/01/12874 
Charles Gottlob (Schabse), 16 jaar https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Schabse-Gottlob/01/12352
Jacques Goudstikker - 1942 Auschwitz (vooralsnog geen gegevens)
Salomon Hes, 17 jaar https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Salomon-Hes/01/42407
Sara Leibel, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141946/sara-leibel / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Sara-Leibel/01/48669
Edith Neuburger, 17 jaar
https://www.joodsmonument.nl/nl/page/175105/edith-neuburger / https://www.dokin.nl/deceased_children/edith-neuburger-born-16-aug-1926/ / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Edith-Neuburger/02/109352 / http://ellisenbernie.nl/les-5-deportaties-2/ 
Herman Neugroschl, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145352/herman-neugroschl / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Herman-Neugroschl/27/95594
Lazar Neugroschl, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145351/lazar-neugroschl / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Lazar-Neugroschl/01/20564
Moos Schächter - 28 februari 1943 Auschwitz (vooralsnog geen gegevens)
Barend Spier, 19 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/27008/barend-spier / Wie was Bernie Spier? https://www.joodsmonument.nl/nl/page/358707/ellis-bernie
Selma de Vries, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147761/selma-de-vries
Bernhard Vriesman, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145670/bernhard-vriesman / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Bernhard-Vriesman/34/31568_10-03-1943
Joseph Rudolf Wittene (Joop) -  30 september 1942 Auschwitz (vooralsnog geen gegevens)

HDS Klas 4 (3 leerlingen van wie 2 onbekend en 1 overleden)
Onbekend: Nathan Nico Bino; Henrie Elie Hartogs
Overleden: 
Gerald Lakmaker, 17 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144863/gerald-lakmaker / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Gerald-Lakmaker/27/81535

Cursusjaar 1942-1943 - rector Teixeira de Mattos

HBS klas 1A (19 nieuwe leerlingen van wie 5 overleefden*, 2 onbekend, 12 overleden)
 *Juultje Gabriëls (overleefde) zat vorig schooljaar ook in deze klas.
Overleefden: Rachel Finkel; Bram Knorringa; Jaap Sanders; Mirjam Strykowski (leiden)
Onbekend: W. Cronheim; J.H. Vromen
Overleden:
Käthe van Arend, 12 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147332/k%C3%A4the-van-arend / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/K%C3%A4the-van-Arend/01/28369
Harry Blok, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143427/harry-blok / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Harry-Blok/27/42554
Nico Schlicher Cohen, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/128433/nico-schlicher-cohen / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Nico-Schlicher-Cohen/01/7784
Olaf Engelmann, 12 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/140783/olaf-engelmann
Emil Friedmann, 12 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147669/emil-friedmann
Mirjam de Lange, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148382/mirjam-de-lange
Frida Halper, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143342/frieda-halper / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Frieda-Halper/02/57833
Wolf van Leeuwen, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148593/wolf-van-leeuwen
David Samuel Eduard van Oven, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/140140/david-samuel-eduard-van-oven
Henri Jacob Simons, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/142131/henri-jacob-simons
Izaak Salomon Strok, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148664/izaak-salomon-stork / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Izaak-Salomon-Stork/01/42366
Anna Vreeland, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/131328/anna-vreeland / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Anna-Vreeland/01/46399

HBS Klas 1B (14 nieuwe leerlingen van wie 2 onbekend, 12 overleden)
Onbekend: E. Fränkel; A. van Leeven
Overleden:
Roosje Cosman, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/139879/rosa-hermina-cosman / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Rosa-Hermina-Cosman/01/25109
Sally Eisenmann, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149312/sally-eisenmann
Rosine Jacobs, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/145425/rosine-jacobs
Judith Keller, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/140999/judith-keller (Vught)
Theo Kooperberg, 12 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/128467/theo-kooperberg / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Theo-Kooperberg/01/19356 
Nico Koopman, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144300/nico-koopman / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Nico-Koopman/02/82583
Gitly Kosiner 14 jaarhttps://www.joodsmonument.nl/nl/page/139513/gitly-kosiner Gitly Kosiner werd in juni 1943 met het zogenoemde kindertransport uit Vught via Westerbork op transport gesteld naar Sobibor. Zij bereikte de leeftijd van 14 jaar. J. de Moei, Joodse kinderen in het kamp Vught (Vught 1999) 48 /  blz 185 Slotakkoord der Kinderjaren: briefje van ouders: "Zeer geachte Heer, Gitly was gisteren niet op school, omdat ik bang was voor razzia's op staat.  Hoogachtend. 
Levie van Leeuwen - 14 januari 1943 Auschwitz (vooralsnog geen gegevens)
Louis Michel Simon Levin, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/en/page/143316/louis-michel-simon-levin / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Louis-Michel-Simon-Levin/01/14835
Jozeph van Ments, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/141028/jozeph-van-ments (zie schoolfoto toelatingskandidaten) / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Jozeph-van-Ments/01/37705
Eliaser Vet, 13 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149083/eliaser-vet
Frederik de Wolff, 12 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148781/frederik-de-wolff

HBS Klas 2A (20 leerlingen - op alfabetische volgorde - zie cursusjaar 1941-1942)
Louis C Boeken; Harvey Cohen; Betty van Dam; Selma van Esso; Noortje Frenkel; Ralph van Furth; Jozef Gazan; Jettie Goudsmit; Joël Hamme; Jet Isaäc; Friedrich Jamenfeld; Hannie Kaufmann; Berthie Keijzer (Venlo); Sylvie Kohn; Eduard Leverpoll; F. Levie; Anita Meijer; Adolf Perlmutter; Louis Polak; Feiga Stern.

HBS Klas 2B (12 leerlingen van wie 3 nieuwe leerlingen - 9 overige leerlingen, zie cursusjaar 1941- 1942)
Overleefde: Jet Spetter https://www.joodserfgoeddenhaag.nl/4-mei-2022-voorstelling-het-nationale-theater-de-laatste-getuigen-joods-in-de-oorlog-en-daarna/ 
Overleden: 
Sylvain Louis Goldstein, 14 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/139972/sylvain-louis-goldstein / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Sylvain-Louis-Goldstein/27/6S3970
Sonja Levie - 12 oktober 1943 Auschwitz
9 leerlingen cursusjaar 1941-1942 op alfabetische volgorde: Salomon Asser; George Cassuto; Herbert Fink; Hertog H.I. van Gelder; Nanny de Jong; Simon Lelie (Jim); Joop Neuwitt; Nathan Polak; Lineke van Leeven.

HBS Klas 3 (16 leerlingen van wie 1 nieuwe leerling die overleefde - overige leerlingen, zie cursusjaar 1941-1942)
Overleefde: Jacques Waterman
15 leerlingen cursusjaar 1941-1942 op alfabetische volgorde: R.. Bergmann; Maurice Bobbe; Edith de Haas; Cilly Kanner; Jozef Koopman; Donald Lakmaker; Suzanna Maarsen; Harry Meinbach; Rini (Serina) Mozes; Harry Nihom; Ruth Nosek; Gerson/Gerzon Oberstein; Harry Splitter; Sidney John Waisvisz; Jozef Wolf (Joop).

In Klas 2 of 3 zat een jongen die Angel heette. Er is niets over hem bekend behalve dat hij Duits, mechanica, plant- en dierkunde en gymnastiek volgde. [citaat uit boek Schoolakkoord der Kinderjaren]

HBS Klas 4A (4 leerlingen van wie 1 nieuwe leerling, gegevens onbekend)
Onbekend: Paul Bornszteyn (Gouda)
3 leerlingen cursusjaar 1941-1942 op alfabetisch volgorde: Barend Bobbe; Isaac Legrand; Carla Meijer

HBS Klas 4B (8 leerlingen van cursusjaar 1941-1942)
Michel Abrahams; Joseph Barend de Beer (Delft); Jacob Berkelouw (Cor); Jacques Boeken; Karl Heinz Gobas; Hans Löwenstern; Nathan Rosenbaum; Harry Soesman

HBS Klas 5A (2 leerlingen van cursusjaar 1941-1942)
Anny Halper; Johnny van der Sluis

HBS Klas 5B (4 leerlingen van cursusjaar 1941-1942)
Arnold Cats; Bloemina Gazan (Ina); Johan van Gelderen; Salomon Hamme

Gymnasium Klas III (3 leerlingen van wie 1 nieuwe leerling die is overleden)
Overleden: 
Bijnja Matz, 15 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/144455/bijnja-matz 
Raphael Italie (Ralph, zoon van leraar G Italie - dagboek - !! ); Heinz Laufer

Gymnasium Klas IV (3 leerlingen van wie 1 nieuwe leerling, onbekend)
Onbekend: Caroline Eva van Straaten
Henny Anholt; Judith Simons

Gymnasium Klas V alpha (2 leerlingen van wie 1 nieuwe leerling die is overleden)
Fanny van Straaten, 16 jaar https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149320/fanny-van-straaten / https://dodenboekbezuidenhout.nl/straaten-van-fanny/ (haar verhaal)
Meijer Jacob Simons

Gymnasium Klas V bèta (2 leerlingen)
Loekie  (Louise Bertha) Bargeboer, Philip H M Polak

Gymnasium Klas VI alpha (3 leerlingen van wie 1 nieuwe leerling die is overleden)
Julius van Straaten, 18 jaar (broer van Fanny) https://dodenboekbezuidenhout.nl/straaten-van-julius/ / https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149321/julius-van-straaten / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/julius-v.straaten/47/12820220
Henriëtte Maarsen (Jet); Ernst Singer

Handelsdagschool (HDS)
HDS Klas 2 (7 leerlingen van wie 2 nieuwe leerlingen -overleden en onbekend)
Onbekend: H. Koppels 
Overleden:
Helena Abrahams - 28 mei 1943 Sobibor (vooralsnog geen gegevens)
Marianne Danser (Jannie); Aron Huisman; Isa Fuldauer; Henny (Hendrica) Polak; Peter Hans Schott 

HDS Klas 3 (6 leerlingen van wie 1 nieuwe leerling met onbekende gegevens)
J. Fresco (Jonas? Joseph?) - onbekend
Beppie/Bertha Jäger; Abraham Jeret; Olga Lauer; Sara Leibel; Clara Polak

HDS Klas 4 (4 leerlingen)
Jacob van Creveld; Hans Gabriëls; Moses/Moos Mordcha Szächter; Bernard Vriesman

Leraren (op alfabetische volgorde)
E. d'Ancona (Elias), 36 jaar- vak Handelswetensch./Boekhouden/Handelsrekenen - 7 juli 1942 tot 11 september 1942: oproep werkkamp. Overleden 7 februari 1945 Gross-Rosen https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148805/elias-d-ancona / https://www.joodsmonument.nl/nl/page/374529/7-februari-1945-gross-rosen

H. Anholt - vak Frans - onbekend - Vertrek 25 november 1942 tot ?

Dr S. Anholt - vak Duits - onbekend - 7 december 1942 tot 14 januari 1943: vertrek Barneveld

S. van Arend (Salomon), 54 jaar- vak Boekhouden - 4 januari 1943 tot ? Overleden 28 mei 1943 Sobibor https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147335/salomon-van-arend

Drs J. Asscher (Jacob), 38 jaar - vak Natuurkunde/Scheikunde - 8 december 1942 tot ? Overleden 23 juli 1943 Sobibor https://www.joodsmonument.nl/nl/page/225092/jacob-asscher

A. Bartels (Abraham)- vak Nederlands - 15 oktober 1941 tot 18 mei 1942: ontslag las
rector, daarna inspecteur bij Joodse Raad. april 1943: Barneveld. Overleefde.
https://joodsbw.nl/id/P-55
https://books.google.nl/books?

Ph. I Barzilay, , 37 jaar - vak Lichamelijke opvoeding - 1 maart 1943 tot ? Overleden 31 juli 1944 Midden Europa https://www.joodsmonument.nl/nl/page/149208/philip-isouard-barzilaij
Dr G A Boutelje - vak Nederlands/Geschiedenis - 15 oktober 1941 tot ? Overleefde
Dr ir W D Cohen, 53 jaar - vak Scheikunde - 15 oktober 1941 tot 11 september 1942: Opgepakt. Overleden 17 september 1942 Auschwitz https://www.joodsmonument.nl/nl/page/140934/willem-david-cohen
Dr Ph Dwinger - vak Natuurkunde/Wiskunde - 15 oktober 1941 tot 16 november 1942: arrestatie 15 februari 1943: Barneveld. Overleefde 
Mr dr F J Duparc - vak JCO/Geschiedenis/Nederlands - 2 februari 1943 tot ? Overleefde
Mej. J H Franzie - vak Duits - 15 september 1942 tot 1 december 1942: ontslag. Overleden 15 december 1942 Auschwitz
L. Goudsmit - vak Frans - 15 oktober 1941 tot 10 maart 1943. Overleden 31 oktober 1944 Auschwitz
C H Hedeman - vak Engels - 15 oktober 1941 tot 27 februari 1943: vertrek Barneveld. Overleefde
Dr J van Hessen - vak  Duits - 15 okotber 1941 tot 11 december 1942 Barneveld. Overleefde
M van Hoorn - vak Duits - 4 januari 1943 tot 7 maart 1943. Onbekend
Dr G Italie - vak Grieks/Latijn - 15 oktober 1941 tot 27 februari 1943: vertrek Barneveld. Overleefde https://westerborkportretten.nl/westerborkportretten/gabriel-italie
Mej. M Jacobs - vak Geschiedenis - 17 december 1942 tot 22 januari 1943. Onbekend.
Dr M de Jong - vak Frans - 15 oktober 1941 tot 13 november 1942. 19 december 1942: vertrek Barneveld. Overleefde
W Kaas - vak Wiskunde - 15 oktober 1941 tot ? Overleefde
Dr B Kahn, 31 jaar - vak Wiskunde/Mechanica - 30 september 1942 tot ? Overleden 27 maart 1943 Sobibor https://www.joodsmonument.nl/nl/page/135302/boris-kahn
Mw E Koekoek-Micheels, 33, jaar - vak Lichamelijke oefening - November 1942 tot maart 1943. Overleden 30 oktober 1944 Auschwitz https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148397/goderta-frederika-koekoek-micheels
B Koekoek, 33 jaar - vak JCO/Aardrijkskunde - 1 maart 1943 tot 15 april 1943. Overleden 23 januari 1945 Kdo Jaworzno
https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148398/barend-koekoek / https://map.stolpersteine.app/nl/den-haag/locaties/brugsestraat-34 / https://www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/Barend-Koekoek/02/80518
Dr W Langendijk, 30 jaar
- vak Wiskunde/Natuurkunde - 7 september 1942 tot ? Overleden 31 juli 1944 Midden-Europa https://www.joodsmonument.nl/nl/page/29468/willem-langendijk
J Moses , 48 jaar - vak Handelswetenschap - 15 oktober 1941 tot ? Overleden 20 maart 1943 Sobibor https://www.joodsmonument.nl/nl/page/147182/jacob-moses
G A Mossel - vak Engels - 15 oktober 1941 tot ? Overleefde
B M Noach - vak Nederlands - 20 mei 1942 tot 27 februari 1943: vertrek Barneveld. Overleefde
Dr L Polak - vak Duits - 15 okotber 1941 tot ? Barneveld. Vermist.
S Polak - vak Lichamelijke oefening - 15 oktober 1941 tot 7 februari 1943: vertrek naar Barneveld. Overleefde
S Poons, 28 jaar - vak Boekhouden/Handelsrekenen - 3 september 1942 tot ? Overleden 9 juli 1943 Sobibor https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148143/siegfried-poons
Mw Ch van Praag - vak Duits/Frans - 4 januari 1943 tot ? Onbekend
F D B da Silva, 35 jaar - vak Aardrijkunde/Plant- en dierkunde - 15 oktober 1941 tot begin januari 1943. Overleden 28 februari 1945 Midden-Europa https://www.joodsmonument.nl/nl/page/120648/freddie-david-bram-da-silva / https://www.wassenaar.nl/_flysystem/media/brochure-struikelstenen.pdf (zie blz 8, 9 10, 11)
https://westerborkportretten.nl/westerborkportretten/freddie-da-silva
 
Stolpersteine In Wassenaar  https://www.youtube.com/watch?v=hwSFxHewmOI
Mr dr D Simons
- vak Boekhouden/Handelswetensch./Staathuiskunde - 15 oktober 1941 tot ? Barneveld. Overleefde
E Strelitski - vak Tekenen - 22 maart 1943 tot 15 april 1943. Overleefde
Dr J Teixeira de Mattos - vak Wiskunde/Cosmografie/rector van 18 mei 1942 - 15 oktober 1941 tot 15 april 1943. september 1943: Barneveld. Overleefde
Mej. H Velleman - vak Lichamelijke oefening - 15 oktober 1941 tot 23 september 1942. Onbekend
Drs D A de Vries - vak Wiskunde - 20 mei 1942 tot 7 september 1942. Onbekend
Prof. dr ir H I Waterman - vak Scheikunde/Natuurkunde - 1 september 1942 tot 31 maart 1943: vertrek naar Barneveld. Overleefde
drs J H Wertheim - vak Grieks/Latijn/Oude Geschiedenis - 5 januari 1942 tot ? Overleefde
Mej. M S Wiener - vak Geschiedenis/Staatsinrichting - 15 oktober 1941 tot 11 december 1942: Barneveld. Overleefde
M Winkel - vak Hand- en rechlijnig tekenen - 15 oktober 1941 tot 27 februari 1943: vertrek Barneveld. Overleefde
Mr L J F Wijsenbeek - vak Staatsinrichting/Handelrecht/Economie - November 1942 tot ? Overleefde
Mr M Zeldenrust  - vak Aardrijkskunde/Geschiedenis - 15 oktober 1941 tot 27 februari 1943: vertrek naar Barneveld. Overleefde

Administratief en ondersteunend personeel
Mr W L de Groot - Administrateur/Conciërge - 6 oktober 1941 tot 15 april 1943. Onbekend.
Ph de Beer, 41 jaar - Amanuensis (Chemicus) - 15 oktober 1941 tot 11 december 1942. Overleden 28 februari 1943 Auschwitz https://www.joodsmonument.nl/nl/page/148108/philip-de-beer
J L van Tijn - Hulpadministrateur/Bediende - 6 oktober 1941 tot ? Overleefde
L B van Hoorn, 50 jaar - Werkman - 15 oktober 1941 tot ? Overleden 21 januari 1943 Auschwitz https://www.joodsmonument.nl/nl/page/29453/levij-barend-van-hoorn
J S Engelsman, 41 jaar - Werkvrouw - 15 oktober 1941 tot 2 oktober 1942. Overleden 26 oktober 1942 Auschwitz https://www.joodsmonument.nl/nl/page/146776/jetta-sara-engelsman
M A J Kruithof - Werkvrouw - 15 oktober 1941 tot 31 december 1941. Onbekend
B Polak, 17 jaar - Werkvrouw - oktober 1942? Overleden 26 februari 1943 Auschwitz   https://www.joodsmonument.nl/nl/page/146020/betty-polak
E Poons, 27 jaar - Werkvrouw - 17 augustus 1942 tot ? Overleden 31 januari 1944 Auschwitz https://www.joodsmonument.nl/nl/page/143963/elisabeth-poons

Bronnen:
https://www.joodslyceum.nl/
 "De Stad geschonden, de joodse kinderen van Den Haag" (20 delen)
https://www.youtube.com/watch?v=G3haIG8Ec2g&list=PLqSGPJ7FfQPVvyysmOd448DVtDdbUezH-
https://niw.nl/eerbetoon-aan-vergeten-lyceum898/
https://ifthenisnow.eu/nl/pointsofinterest/den-haag-voormalig-joods-lyceum-fischerstraat
https://www.haagshistorischmuseum.nl/nl/plan-your-visit/met-een-klas/voortgezet-onderwijs/dsg_joodsebuurt_a4_z_defw.pdf
https://www.joodsmonument.nl/nl/page/387117/foto-s-uit-het-project-in-memoriam-van-guus-luijters
https://shie.nl/budve/Transvaal/218/218.htm
https://www.openjoodsehuizen.nl/nl/page/1276/fischerstraat-133
https://www.dailymotion.com/video/x11k3ee (Open Joodse Huizen Den Haag 4 en 5 mei 2013)
Joodsch Lyceum (1941-1943) (archive.is)
https://www.delpher.nl/nl/kranten/view?coll=ddd&identifier=ddd:011062624:mpeg21:a0062
https://www.joodsmonument.nl/nl/page/593758/over-de-barneveld-groep.
https://www.erasmiaans.nl/de-school/erasmiaanse-namen/het-joods-lyceum/
Haagse Tijden | Joodse scholen
https://dehaagsetijden.nl/pagina-5/839-noem-hun-naam

Interesse & vragen

Ons adres
Fischerstraat 133, 2572 PV Den Haag
T 070 - 388 88 55 F 070 - 388 88 54

Kom gerust langs!
Of mail ons.
Contactpagina